WIECZÓR 65.   piątek 5 kwietnia 2019 godz. 19:00

Piotr Bukartyk z zespołem Ajagore
raport biało na czarnym...

Projekt Bukartyk/AJAGORE to efekt spotkania wyjątkowych osobowości na polskiej scenie muzycznej: Piotra Bukartyka - znakomitego tekściarza, charakterystycznego wokalisty, wnikliwego obserwatora rzeczywistości i muzyków grupy AJAGORE - instrumentalistów, nie dających się zamknąć w żadne stylistyczne ramy - od jazzu i bluesa przez amerykański folk, country, rock, aż po nasze tradycje ludowe. Muzycy AJAGORE grali już na Bielskiej Scenie Piosenki Niebanalnej z Grażyną Łobaszewską (wieczór 52.). Często koncertują również z Jorgosem Skoliasem.
Świat opisywany przez Bukartyka, jego niezwykle osobisty i często ironiczny sposób kreowania rzeczywistości w piosence, od lat jest niezwykle bliski muzykom AJAGORE.
Z kolaboracji Bukartyk/AJAGORE musiało powstać zatem coś muzycznie nietuzinkowego, a gdy dodamy do tego bezkompromisowy komentarz słowny wobec otaczającej nas rzeczywistości, będziemy mieli do czynienia ze zjawiskiem rzadko dziś na scenie spotykanym.
Spotkanie Artystów stanowi swego rodzaju RAPORT o stanie współczesności, kondycji człowieka, który w niej żyje. Liryczna opowieść Bukartyka i jego poezja łączą się z niepowtarzalną ekspresją AJAGORE. W czasach, kiedy słowo się dewaluuje, a dźwięk staje się nic nieznaczącym tłem, spotkanie artystów przenosi słuchacza w świat głębokich doznań i wartości.

BUKARTYK/AJAGORE- Myślisz, Dumasz Tańczysz...

Gospodarz wieczoru: Piotr Skucha.
Zalecamy wcześniejszą rezerwację.
Bilety do nabycia w Kubiszówce, lub bez wychodzenia z domu.
Rezerwacja pod tel: 338 125 886 w godz. 8:00 - 18:00)
lub mailem: info@bspn.pl
Cena biletu:
55zł (przedsprzedaż do 02.04.2019)
65zł (w dniu koncertu)

Kubiszówka
Dom Kultury im. W.Kubisz Bielsko-Biała ul. Słowackiego 17


Z A P R A S Z A M Y ! ! !

więcej:
facebook - BSPN

 

 

 
 
 

www.kompmar.net.pl