WIECZÓR 64.   piątek 15 marca 2019 godz. 19:00

Antoni Muracki i Waldemar Chyliński (foto Rafał Gacek)
Antoni Muracki i Waldemar Chyliński (foto Rafał Gacek)

Po krótkiej przerwie BSPN wznawia działalność. 64. wieczór z piosenką niebanalną wypełni koncert promujący dwie znakomite płyty wydane w ubiegłym roku: 
"Poezja już tutaj nie mieszka" i "Stało się życie".
Posłuchaj: Stało się życie    Van Gogh   

W koncercie pt. „Dwie w jednym, czyli dwóch we trzech" zagrają i zaśpiewają: 
Waldemar Chyliński, Antoni Muracki i Bogusław Jackowski.


Waldemar Chyliński jest śpiewającym poetą i uznanym autorem tekstów piosenek,nagradzanych wielokrotnie głównymi nagrodami na festiwalach – od studenckiego w Krakowie do Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wydał dwa tomiki wierszy i napisał kilka scenariuszy programów telewizyjnych. Piosenki z tekstami Waldemara Chylińskiego śpiewali m.in. Ela Adamiak, Ada Biedrzyńska, Beata Bartelik, Grażyna Łobaszewska, Zbigniew Zamachowski, zespoły:Mr. Zoob, Czerwony Tulipan, Kaczki z Nowej Paczki, Babsztyl oraz wielu innych artystów. Piosenki Chylińskiego ukazały się na trzech jego płytach autorskich i kilkudziesięciu płytach wspomnianych wykonawców. Wiele jego piosenek opublikowano w śpiewnikach i zbiorach teksów. Na scenie często towarzyszy mu grający na gitarze Bogusław Jackowski.

Antoni Muracki to śpiewający bard, poeta i tłumacz, współtwórca sukcesu Jaromira Nohavicy w Polsce. Wydał 5 płyt autorskich. Współpracował ze znakomitościami polskiej sceny, m.in.: Andrzejem Jagodzińskim, Zbigniewem Wegehauptem, Czarkiem Konradem, Robertem Kuśmierskim, Pawłem Gusnarem, Wiesławem Wysockim, Elżbietą Wojnowską czy Bogdanem Hołownią. Jego tłumaczenia piosenek Nohavicy śpiewali między innymi: Edyta Geppert, Zbigniew Zamachowski, Tadeusz Woźniak, Stanisław Sojka i Artur Andrus. Płyta „Świat wg Nohavicy" z 2008 pokryła się platyną. Twórczość Antoniego jest różnorodna stylistycznie - od ballady rockowej czy bossanovy do charlestona i ballady jazzowej. Gatunkowy ciężar tekstów, dotyczących kondycji współczesnego człowieka, dystans i ironia autora– to elementy charakterystyczne dla tej twórczości. Koncerty artysty to spektakle satyryczno-liryczne, o dużym ładunku emocjonalnym, który niosą  zarówno tekst, muzyka, jak i dojrzałe wykonanie.

Bogusław Jackowski, muzyk-gitarzysta, aranżer, propagator twórczości Kabaretu Starszych Panów, znawca piosenki z tekstem i tzw. piosenki turystycznej, a także „dobry duch" wielu przedsięwzięć artystycznych i wydawniczych.
Oczywiście, próćz piosenek z nowych płyt będą przeboje i ulubione piosenki obu bardów z repertuaru m.in. Jaromira Nohavicy, Włodzimierza Wysockiego, Eli Adamiak i Bułata Okudżawy.

posłuchaj: Za blisko stoisz    Czarny parowóz   Jezusek   Rozmowy przy stole   A ja cię kocham tyle lat

audycja "Gitarą i piórem" z 24.01.2018r (goście: Antorni Muracki i Jacek Kleyff)


Gospodarz wieczoru: Piotr Skucha.

Zalecamy wcześniejszą rezerwację.
Bilety do nabycia w Kubiszówce, również bez wychodzenia z domu, szczegóły tutaj
Rezerwacja pod tel: 338 125 886 w godz. 8:00 - 18:00)
Cena biletu:
35zł (przedsprzedaż do 12.03.2019)
50zł (w dniu koncertu)

Z A P R A S Z A M Y ! ! !

więcej:
facebook - BSPN

 

 

 
 
 

www.kompmar.net.pl