WIECZÓR PIĘĆDZIESIĄTY ÓSMY sobota 10 marca 2018 godz. 18:00

Piotr Bukartyk na białym tle (foto AA Antrakt)
Piotr Bukartyk w odcieniach szarości

JA, WOLNY CZŁOWIEK

Gwiazdą wieczoru będzie Piotr Bukartyk - autor, kompozytor, poeta, satyryk, gawędziarz, siedzący stendaper, readktor, wokalista... czyli artysta mieszający. Refleksję, rocka, humor, bluesa, powagę, folk, dystans, reggae, kabaret... z atrakcyjną oprawą i pikantnymi przyprawami. Od kilku lat Piotr pisze nowe piosenki finałowe na Festiwal Przystanek Woodstock. Ma na koncie kilka autorskich płyt, kilkanaście kultowych przebojów i potrafi zaczarować każdą publiczność.
Najnowsza płyta Piotra Bukartyka nosi tytuł "Ja, wolny człowiek" (premiera 8 XII 2017). Jest to zbiór piosenek wykonywanych w audycji Wojciecha Manna w każdy piątek tygodnia. Płyta została nagrana w ducie ze znakomitym gitarzystą Krzysztofem Kawałko. I on też będzie przygrywać Piotrowi na scenie.
Ostatnio ukazała się również autobiografia Piotra Bukartyka "Bukartyk. Fatalny przykład dla młodzieży" (współautorzy: Jakub Jabłonka i Paweł Łęczuk).

Zapowiada się kolejne WIELKIE święto niebanalnej muzyki!

Gospodarz wieczoru: Piotr Skucha.
Z A P R A S Z A M Y ! ! !

Zalecamy wcześniejszą rezerwację.
Bilety do nabycia w Kubiszówce (Bielsko-Biała ul. Słowackiego 17)
Rezerwacja pod tel: 338 125 886 w godz. 8:00 - 18:00)
lub mailem: kubiszowka@vp.pl)
Cena biletu:
45zł (przedsprzedaż do 07.03.2018)
60zł (od 08.03.2018)


 sobota 2018-03-10
godz. 18:00
Dom Kultury im W.Kubisz
Bielsko-Biała ul. Słowackiego 17

więcej:
www.facebook.com/BSPN.info

 

UWAGA: przy zakupie biletów on-line należy potwierdzić  rezerwację mailem lub telefonicznie!
 

 

Tak mówi o tej płycie sam Piotr Bukartyk: "Chciałbym móc powiedzieć, że tą płytą zamykam pewien rozdział, ale wiem, że ten rozdział wolałby, żebym to ja się zamknął. Oto skromny wybór napisanych niedawno, mało tanecznych piosenek. Nagraliśmy je „na setkę”, bo każda z nich miała w radio właśnie taką premierę - nie słyszałem Waszej reakcji, ale wiedziałem, że nie jestem sam i że nie śpiewam w próżnię. Ostatnio, tak jak wielu z Was czuję, że gadam do ściany. Chyba właśnie o tym jest ta płyta - pamiątka z czasów, które będę chciał zapomnieć".

Piotr Bukartyk - mistrz słowa i rymu, niepoprawny romantyk, grajek i błazen, który od prawie czterdziestu lat układa piosenki, od ponad dekady nie przesypia nocy z czwartku na piątek, by rano jako gość redaktora Manna bawić i wzruszać słuchaczy radiowej Trójki świeżo napisanymi piosenkami.
Wojciech Mann: „Piotr Bukartyk posiadł dar zamieniania tego, co widzi i słyszy na mowę wiązaną i śpiewaną. Potrafi tworzyć nie tylko satyryczne muzyczne felietony, wkurzające ludzi małych i ponurych, ale także poetyckie piosenki o życiu, odczuciach i uczuciach, których ludzie mali i ponurzy nie rozumieją. Być może należałoby Bukartyka ukarać”.
Filip Jaślar: „Całe szczęście, że mamy Piotra Bukartyka! Piotra, który składając słowa w niepowtarzalne rymy, opisuje współczesny nam świat. Piotra – poetę o duszy rockmana. Piotra bezkompromisowego i odważnego. Pokolenie moich rodziców obaliło komunizm. My też mamy kilka spraw do załatwienia. Z pieśniami Bukartyka na ustach będzie nam łatwiej”.

 
 
 

www.kompmar.net.pl