wieczór pięćdziesiąty czwarty 22. kwietnia 2017 godz. 18:00
OKUDŻAWA - WYSOCKI - INTERPRETACJE
koncert na dwóch CD

 


Wystapią:

 

Antoni Muracki (Polska) – bard, poeta, tłumacz, twórca programów literackich i kabaretowych, pomysłodawca festiwali "Pieśni bez paszportu" i "Kultura bez granic", wykonawca pieśni rosyjskich i czeskich bardów, głównie Jaromira Nohavicy, którego postać spopularyzował w Polsce,

Jiří Vondrák (Czechy) - muzyk, tłumacz, dramaturg, filmowiec, pisarz i autor filmów o Bułacie Okudżawie, wykonawca i tłumacz pieśni Okudżawy i Wysockiego,

Aleksiej Kudriawcew (Rosja) - poeta, kompozytor, wykonawca poezji śpiewanej,

Jacek Beszczyński (Polska) - autor, tłumacz, wyśmienity interpretator pieśni rosyjskich,

Antoni Muracki powraca na BSPN tym razem w międzynarodowym towarzystwie. Z grupą przyjaciół przygotował program, który zachwyca widzów Europy. Nie tylko tej zjednoczonej. Do tej pory trasa koncertowa połączyła bardzo różne miejsca.
Berlin - Pruszków - Gdańsk - Toruń - Rypin - Praha - Brno - Preszow - Bratysława - Wiedeń.
T
eraz czas na Bielsko-Białą.
Wszędzie gdzie grali do tej pory, koncerty kończyły się stojącymi owacjami i wielokrotnymi bisami. Po koncercie w Gdańsku (właśnie został wydany na płycie CD) jeden z widzów (Dariusz Podbereski) napisał:
"... wszyscy odczuliśmy podczas tego koncertu w Radiu Gdańsk moc od wykonawców. Moc niezwykłą, ponad granicami. Moc od widowni. Na początku trochę zdziwionej taką obsadą koncertu, a po kilku minutach zakochanej po uszy w kazdym z osobna i wszystkich razem. Rzadko mówi się o magii. W tym przypadku magia koncertu przeszła z pierwszej części (Okudżawa) na drugą (Wysocki) i została z nami długo. Zasługa Tolka, zasługa gości. Taki klimat stworzyć to naprawdę wielka sztuka. (...) Musicie sami posłuchać".

Gospodarz wieczoru: Piotr Skucha.
Bilety do nabycia
w Kubiszówce (rezerwacja pod tel: 338 125 886)
w dni robocze od 9:00 do 16:00
i w Bazylu (B-B ul. Wzgórze 8, tel. 501 646 301)
codziennie od 9:00 do 22:00
Cena:
45zł (przedsprzedaż do 20.04.2017)
60zł (w dniu koncertu)
Śpieszcie się.
Kameralna sala !!!

Zapraszamy serdecznie.

Zalecamy zakup biletów on-line lub wcześniejszą rezerwację!


 

 
 
 

www.kompmar.net.pl