WIECZÓR TRZYDZIESTY ÓSMY  piątek 12 września 2014 godz. 19:00

Trzech bardów: Chyliński - Muracki -Drąg

Wrześniowy wieczór BSPN uświetni duet IWONA LORANC i GRZEGORZ TOMCZAK
Akompaniować im będzie na fortepianie Dawid Troczewski.
„O!powieści nie tylko o kobietach” – to tytuł ich programu. On – snuł będzie piosenkowe „o!powieści o kobietach”. Kobietach mądrych, nieszczęśliwych, kobietach na zakręcie, po przejściach. Ona – śpiewnie będzie rozwijała owo „nie tylko”,  wplatając poetycką nutę,  chwilę zamyślenia,  kobiecą  subtelność  i wrażliwość. Pojawią  się  również piosenki  z poprzednich  programów.  Będzie  „Szukałem cię wśród jabłek” –  duet  z  I miejsca Listy Przebojów  Trójki,   „Niebieska piosenka”, „Kinematografia serc”...  Gospodarz wieczoru: Piotr Skucha.

Bilety do nabycia w Kubiszówce (rezerwacja pod tel: 338 125 886)
i w Pubie Bazyliszek (B-B ul. Wzgórze 8, tel. 501 646 301)
Cena:
35zł (przedsprzedaż do 11.09.2014)
50zł (w dniu koncertu)

Zalecamy wcześniejszą rezerwację.
Z A P R A S Z A M Y ! ! !

 

IWONA LORANC – pieśniarka, aktorka, plastyczka. Z wykształcenia – animatorka filmów rysunkowych. Debiutowała w „Piwnicy Zamkowej” w Bielsku-Białej.
W roku 2001 zaczęła występować na estradach i festiwalach z zespołem „Tricolor”. Odniosła wiele spektakularnych sukcesów i została laureatką licznych konkursów i przeglądów. Najważniejsze z dotychczasowych osiągnięć to:
Grand Prix Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2002 roku (również nagroda dziennikarzy),
nagroda „Trytona” za wybitne walory artystyczne na festiwalu FAMA w Świnoujściu - 2002 r.,
I nagroda na 38 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie - 2002 r.
W roku 2003 Iwona Loranc wydała swą pierwszą płytę z zespołem „Tricolor”. Z uwagi na wybitne walory wokalne artystki, zaliczono ją natychmiast do grona najwybitniejszych interpretatorek piosenki artystycznej w Polsce.
W listopadzie 2004 roku wydała drugą solową płytę: „Znaki na niebie”. Piosenkę pod takim samym tytułem i stylowe wokalizy nagrała również do wyświetlanego w kinach filmu pt. „Ławeczka”.
W 2008 roku okazała się płyta „Loranc śpiewa Jakubczak” – płyta jednocześnie nastrojowa i pulsująca.
W 2009 roku, piosenka „Szukałem cię wśród jabłek”, śpiewana wspólnie z Grzegorzem Tomczakiem, dotarła do pierwszego miejsca Listy Przebojów Radiowej Trójki i utrzymywała się na tej liście przez wiele tygodni.
Współpraca Iwony Loranc z teatrem – to udział w wielu  przedstawieniach muzycznych, m.in. w Teatrze Polskim w Bielsku – Białej, w Teatrze Buffo w Warszawie oraz w teatrach muzycznych na terenie całego kraju.

GRZEGORZ TOMCZAK ­­– poeta, autor tekstów piosenek, bard, kompozytor, artysta estradowy. Absolwent polonistyki na UAM w Poznaniu. Laureat głównej nagrody na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (1979) oraz nagrody publiczności w koncercie „Premiery OPPA’99” w Warszawie.
Z krakowskim Festiwalem związany do dziś jako członek Rady Artystycznej. W 1981 wystąpił na legendarnym Festiwalu Piosenki Prawdziwej „Zakazane Piosenki” w Gdańsku.
Od połowy lat osiemdziesiątych współpracował z czołówką polskiej estrady – jego piosenki śpiewali m.in.: Maryla Rodowicz, Andrzej Zaucha, Ryszard Rynkowski, Zbigniew Wodecki.
W 1992 wydał tomik swoich piosenek i wierszy. W 2001 ukazała się, wydana przez MCA, autorska płyta Grzegorza Tomczaka pt.: „Ja to mam szczęście”.
W latach 2003 - 2005 współpracował z Platformą Artystyczną „Obora”. Od początku 2006 współpracuje z „Kabareciarnią” Zenona Laskowika, z którą występował w Niemczech, Austrii, Szwecji, USA i Kanadzie. 
Jest współtwórcą Teatru Piosennego „Pod Pretekstem”, który wystawiał jego autorskie przedstawienia muzyczne: „Krochmalna 8” i „Czy chcecie o tym porozmawiać”.
W 2008 roku ukazała się druga autorska płyta Grzegorza Tomczaka pt.: „Miłość to za mało”. Rok później, piosenka „Szukałem cię wśród jabłek”, śpiewana wspólnie z Iwoną Loranc, dotarła do pierwszego miejsca Listy Przebojów Radiowej Trójki i utrzymywała się na tej liście przez wiele tygodni.
    Trzecia płyta autorska „Piosenki ważne i najważniejsze” ukazała się w  2010 roku.
    Ostatnie lata, to – wspólne z Iwoną Loranc - koncerty na terenie całego kraju.

 
 
 

www.kompmar.net.pl